Członkowie Honorowi

Honorowi Członkowie Kapituły Konkursu.

Prezes Stowarzyszenia Drogami Tischnera, Ojciec Rodziny Szkół tischnerowskich, ciepły wspaniały człowiek, wspiera nas od lat, honorowy gość Mikroprofesora w 2008 roku. Dzięki filozofii jego brata, życie jest jakieś bardziej poukładane.


Były dyrektor Powiatowego Zespołu Nr2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu, wyrozumiały przełożony, doskonały organizator, erudyta, bez Niego ten konkurs by nie powstał.


Były dyrektor Powiatowego Zespołu Nr2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu, dzięki Pani Dyrektor wszystko było na czas i na swoim miejscu, o takich ludziach kiedyś Tadeusz Kotarbiński mówił „opiekun spolegliwy”.


Legendarny opozycjonista, bardzo ciepły i serdeczny człowiek, honorowy patron naszego konkursu, obecnie pełni funkcję doradcy prezydenta d/s społecznych. Wraz z żoną Ludmiłą podczas finału Mikroprofesora’2012, przeprowadzili najprawdziwszą lekcję historii, w historii nauczania historii.


Wójt Gminy Przeciszów. Od 2003 roku, czyli od pierwszej edycji Mikroprofesora, wspiera nas najpierw w Radzie Powiatu a teraz jako wójt gminy. Nigdy nie odmówił nam pomocy, dziękujemy panie Bogdanie!


Marszałek Senatu RP, w 2012 roku przyjął zaproszenie i objął patronatem X jubileuszową edycję konkursu. Dzięki panu Borusewiczowi finał i rozdanie nagród przybrały szczególnie godny charakter, mimo że obowiązki zatrzymały pana marszałka w Warszawie, za pośrednictwem senatora RP pana Stanisława Hodorowicza przekazał ciepłe słowa i cenne nagrody dla 10 najlepszych uczestników.


dorchowDyrektor Zespołu Szkóly Podstawowej i Gimnazjum w Łopusznej oraz wiceprezes Stowarzyszenia Drogami Tischnera. Gospodarz rozgrywek finałowych Mikroprofesora. Pani Dorota to serdeczny i bardzo uczynny człowiek, doskonały organizator, dzięki niej możliwe są spotkania uczniów i nauczycieli z całego kraju z myślą i życiem patrona konkursu ks. prof. Józefa Tischnera.


shPolski naukowiec, chemik, profesor, wykładowca akademicki, a także badacz gwary podhalańskiej. Senator VIII kadencji. Jest autorem ponad 300 publikacji i opracowań naukowych z fizyki i chemii. W swoim dorobku ma także książki związane z życiem Podhala. Należy do wielu krajowych i zagranicznych organizacji i towarzystw naukowych. Jest prezesem Podhalańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, pełni też funkcję hetmana zbójników. Pan profesor zawsze nas wspierał a dzięki Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu, której był organizatorem a potem rektorem, finaliści otrzymali indeksy uprawniające do studiowania na tej uczelni.


Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein – polska działaczka organizacji pozarządowych, publicystka; była szefowa Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, posłanka do Parlamentu Europejskiego VII i VIII kadencji. Jak sama o sobie pisze „Róża od konkretów” – wybitna europarlamentarzystka, przyjaciel konkursu, to dzięki Niej finaliści XIII edycji Mikroprofesora mogli zwiedzić Brukselę i Warszawę, zajmuje się ekologią, obroną praw człowieka, ciepły, serdeczny człowiek, otwarty na świat i nowe wyzwania, właśnie takich europosłów nam trzeba. Dziękujemy Pani Różo.


Wieloletni nauczyciel matematyki w Powiatowym Zespole Nr2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu. Pani Maria to jedna z tych osób, które się szanuje i podziwia. Zawsze pełna życzliwego uśmiechu, służy pomocą w każdej sprawie. Z Mikroprofesorem jest właściwie od początku, jak dobry duch wspiera nas swoją energią i ciepłem, dba o tradycje i dzień codzienny Stowarzyszenia TWIO.


 

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.