Debata w Nowym Targu – 15.04.2016

baner-nowytarg


Ochrona środowiska. Czy nasz kraj w imię solidarności powinien zrezygnować z węgla, jako podstawowego źródła energii na rzecz odnawialnych źródeł.


wizytowki

wizytowki

Zespół Szkół Nr2 w Dębicy

Powiatowy Zespół Szkół Nr2 w Oświęcimiu

TEZA1: Wspólna walka z ociepleniem klimatu wymaga od Polski rezygnacji z węgla, jako podstawowego źródła energii.

TEZA2: Polska powinna bronić polskiego przemysłu węglowego kosztem zobowiązań międzynarodowych.

Ilość uzyskanych puntów: 11

Ilość uzyskanych puntów: 11

PRZEBIEG DYSKUSJI:

1. Powitanie i prezentacja tematu debaty, drużyn oraz zaproszonych gości, regulaminu i przebiegu debaty. Przedstawienie tez reprezentowanych przez drużyny.

2. Wypowiedzi drużyn (możliwe prezentacje multimedialne) przedstawiające stanowisko broniące tezy, odnoszące się do tematu, a nie do wypowiedzi przeciwnika (do 10 minut dla każdej z drużyn włącznie z prezentacją materiałów multimedialnych).

3. Pytania od prowadzącego – trzy pytania dla każdej z drużyn zgodne z tematem debaty (w tym jedno od eksperta), (czas na odpowiedź na każde pytanie do 3 minut).

PYTANIE EKSPERTA: Czy środowisko geograficzne Polski sprzyja rozwojowi energetyki alternatywnej?

4. Pytania drużyn – dwa pytania zgodne z tematem debaty zadawane drużynie przeciwnej na przemian(czas na odpowiedź, na każde pytanie do 3-4 minut).

5. Krótkie minutowe podsumowanie dla każdej z drużyn.

6. Quiz na zakończenie – krótki quiz z podstawowych wiadomości dotyczących Unii Europejskiej składający się z 6 pytań dla każdej drużyny. Pytania przydzielane są takie same, drużyna odpowiada na kartce i prezentuje odpowiedź. Czas trwania: ok. 15 minut.

Możliwość komentowania została wyłączona.