Debata w Dębicy – 1.04.2016

baner-debica


Demokracja i ochrona prywatności. Czy władze mają prawo ograniczać wolność jednostki w imię walki z terroryzmem.


wizytowki

wizytowki

1 Liceum Ogólnokształacące
w Nowym Targu

Powiatowy Zespół Szkół Nr2 w Oświęcimiu

TEZA2: Żadne zagrożenie nie może stanowić pretekstu dla ingerencji Państwa w sferę prywatną obywateli i dostęp do wrażliwych danych powinien być ograniczony do minimum i ściśle kontrolowany.

TEZA1: Walka z terroryzmem wymaga, aby odpowiednie służby miały bardzo szeroki dostęp do prywatnych danych obywateli.

Ilość uzyskanych puntów: 11

Ilość uzyskanych puntów: 10

PRZEBIEG DYSKUSJI:

1. Powitanie i prezentacja tematu debaty, drużyn oraz zaproszonych gości, regulaminu i przebiegu debaty. Przedstawienie tez reprezentowanych przez drużyny.

2. Wypowiedzi drużyn (możliwe prezentacje multimedialne) przedstawiające stanowisko broniące tezy, odnoszące się do tematu, a nie do wypowiedzi przeciwnika (do 10 minut dla każdej z drużyn włącznie z prezentacją materiałów multimedialnych).

3. Pytania od prowadzącego – trzy pytania dla każdej z drużyn zgodne z tematem debaty (w tym jedno od eksperta), (czas na odpowiedź na każde pytanie do 3 minut).

PYTANIE EKSPERTA: Czy zgodne z Konstytucją jest udostępnianie danych wrażliwych dotyczących przynależności wyznaniowej i etnicznej kontrolerom NIK?

4. Pytania drużyn – dwa pytania zgodne z tematem debaty zadawane drużynie przeciwnej na przemian(czas na odpowiedź, na każde pytanie do 3-4 minut).

5. Krótkie minutowe podsumowanie dla każdej z drużyn.

6. Quiz na zakończenie – krótki quiz z podstawowych wiadomości dotyczących Unii Europejskiej składający się z 6 pytań dla każdej drużyny. Pytania przydzielane są takie same, drużyna odpowiada na kartce i prezentuje odpowiedź. Czas trwania: ok. 15 minut.

[flv]http://www.mikroprofesor.pl/filmy/debata_deb.flv[/flv]


Możliwość komentowania została wyłączona.