XV Ogólnopolski Konkurs Interdyscyplinarny Mikroprofesor

Drodzy Nauczyciele i uczniowie – sympatycy OKI Mikroprofesor.

Chciałbym poinformować o zbliżającej się XV Jubileuszowej Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego Mikroprofesor. Tak, tak – po dwóch latach przerwy, postanowiliśmy jeszcze raz zaprosić młodzież szkół średnich do udziału w tej imprezie, zwłaszcza, że czerwcu 2020 roku będziemy obchodzić 20 rocznicę śmierci patrona konkursu, nieodżałowanego księdza profesora Józefa Tischnera. Tematem przewodnim rocznicowej edycji konkursu będą, tak ważne dla księdza Józefa spoTKANIA,

liczymy, że tak jak w poprzednich edycjach i tym razem będziemy się mogli spoTKAĆ w gronie przyjaciół, do których zaliczamy wszystkich, którym nieobca jest „filozofia otwartego domu” naszego patrona. Liczymy, że w tym skłóconym świecie zwycięzcami będą śleboda, prawda i przyjaźń a tischnerowskie „piórecko” będzie płynąć wartkim nurtem górskiego potoku, dalej i dalej, aż trafi do serc wszystkich ludzi.

Formuła konkursu niewiele się zmieni, o szczegółach poinformujemy osobno, wraz z nowym regulaminem.

Serdecznie zapraszam wszystkich do współpracy i współorganizacji imprezy, szczególnie tych, którzy wcześniej zetknęli się z naszym konkursem, wspaniałych i bezinteresownych ludzi… spoTKAJMY się raz jeszcze.

Piotr Zbój Kak