Category Archives: Wyniki

Wizyta studyjna w Brukseli

Na zaproszenie europosłanki pani Róży Thun, ekipa Mikroprofesora udała się do Brukseli aby zapoznać się z funkcjonowaniem Parlamentu Europejskiego. Wizyta, która miała miejsce w dniach 15-19.10.2017 przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Uczestnicy oprócz spotkania z panią poseł w europarlamencie, mogli zwiedzić tzw. Dom Historii Europy, w którym dowiedzieli się jak Europa dochodziła do zjednoczenia oraz Parlamentarium czyli muzeum Parlamentu Europejskiego. Duże wrażenie na uczestnikach zrobiła brukselska starówka ze słynnym Grand Place i „siusiającym chłopczykiem”. Wręczyliśmy również upominki; pani Róża otrzymała od nas ręcznie wyszywaną poduszkę oczywiście w różyczki, natomiast panie które się nami opiekowały – równie puchate sowy. Serdecznie dziękujemy pani poseł za zaproszenie i wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tego spotkania. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Końcowe wyniki XIV Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego Mikroprofesor im. ks. prof. Józefa Tischnera

Przedstawiamy wyniki końcowej klasyfikacji najlepszych 10 uczniów, gratulujemy.

 1. Schab Mateusz – Zespół Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy, opiekun – pani Marzena Kowalczyk – 337 PKT.
 2. Gil Jarosław – Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie, opiekun – pani Renata Puchała – 284,17 PKT.
 3. Palamiotis Piotr – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku, opiekun – pan Artur Rokicki – 277,17 PKT.
 4. Wawrzyńczak Dominik – Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie, opiekun – pani Katarzyna Łapeta – 271 PKT.
 5. Kołodziejek Cezary – Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie, opiekun – pani Katarzyna Łapeta – 270 PKT.
 6. Wasieleski Juliusz – Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów we Włocławku, opiekun – pani Anna Kotwicka – 268,83 PKT.
 7. Ciepiela Paweł – Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie, opiekun – pan Sebastian Ślemp – 253,67 PKT.
 8. Darłak Rafał – Zespół Szkół Agro-Technicznych im. W. Witosa w Ropczycach, opiekun – pan Maciej Matusik – 251,33 PKT.
 9. Bąk Jan – Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy, opiekun – pan Krzysztof Kliś – 251,17 PKT.
 10. Lech Karol – Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie, opiekun – pan Piotr Kraska – 251 PKT.

Pozostałe wyniki możecie przejrzeć klikając na WYNIKI.

Słów kilka o nagrodach

Miło mi poinformować, że pani europoseł Róża Thun postanowiła objąć patronatem nasz konkurs, dzięki czemu trzech najlepszych uczestników otrzyma nagrody w postaci wizyty w Europarlamencie w Brukseli, która to wycieczka odbędzie się jeszcze w tym roku kalendarzowym.

Lista laureatów

Sześcioosobowa komisja, złożona z nauczycieli informatyki dokonała przeglądu 28 filmów, które wpłynęły jako prace II etapu XIV Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego MIKROPROFESOR. Każda z nadesłanych prac otrzymała ocenę punktową, będącą wartością średnią wszystkich ocen zaproponowanych przez poszczególnych członków komisji, z zaokrągleniem do 2 miejsc po przecinku. Następnie dodano liczbę punktów, które uczestnicy uzyskali w etapie pierwszym. Suma punktów etapu pierwszego i drugiego pozwoliła wyłonić Mikroprofesora’2017 oraz ustalić kolejność końcową, która zostanie ogłoszona podczas uroczystego wręczenia nagród 27. maja 2017 w Laboratorium Innowacyjnych Technologii Elektroenergetycznych i Integracji Odnawialnych Źródeł Energii LINTE^2 Politechniki Gdańskiej w Gdańsku. Szczegóły uroczystości zostaną omówione indywidualnie z laureatami i ich opiekunami.

Lista laureatów, w kolejności alfabetycznej:

 • Bąk Jan – Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy, opiekun – pan Krzysztof Kliś
 • Ciepiela Paweł – Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie, opiekun – pan Sebastian Ślemp
 • Darłak Rafał – Zespół Szkół Agro-Technicznych im. W. Witosa w Ropczycach, opiekun – pan Maciej Matusik
 • Gil Jarosław – Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie, opiekun – pani Renata Puchała
 • Kołodziejek Cezary – Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie, opiekun – pani Katarzyna Łapeta
 • Lech Karol – Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie, opiekun – pan Piotr Kraska
 • Palamiotis Piotr – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku, opiekun – pan Artur Rokicki
 • Schab Mateusz – Zespół Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy, opiekun – pani Marzena Kowalczyk
 • Wasieleski Juliusz – Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów we Włocławku, opiekun – pani Anna Kotwicka
 • Wawrzyńczak Dominik – Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie, opiekun – pani Katarzyna Łapeta

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, podkreślając bardzo wysoki poziom prac II etapu. Końcowa klasyfikacja zostanie opublikowana 28 maja.

Co dalej?

Czekamy na oceny prac II etapu konkursu, które powoli spływają na pocztę. Wszystkie oceny nauczycieli zostaną zebrane i uśrednione. Dzięki temu będziemy wiedzieli kto został Mikroprofesorem w 2017 roku. Na naszej stronie internetowej pojawi się lista 10 najlepszych uczestników, którzy w dwóch etapach zdobyli najwięcej punktów. Wszystkich ich serdecznie zapraszamy wraz z opiekunami do Gdańska, gdzie najprawdopodobniej 27 maja (sobota) zostaną ogłoszone wyniki końcowe i wręczone nagrody rzeczowe. Lista laureatów, która pojawi się w kolejnym „newsie” będzie podana w kolejności alfabetycznej. Ze zrozumiałych względów dopiero po ogłoszeniu kolejności miejsc jakie zajęli finaliści, pojawią się na stronie punkty.

Spotkamy się w Gdańsku

 

Gospodarzem rozdania nagród w tegorocznej, XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego „MIKROPROFESOR” będzie Politechnika Gdańska. Prawdopodobnie jeszcze w maju spotkamy się tam z finalistami OKI, aby ogłosić wyniki i rozdać nagrody. Szczegóły wkrótce. Jak widzicie, ten nasz konkurs jest rzeczywiście ogólnopolski, od Tatr aż do Bałtyku. Serdecznie zapraszamy na rozdanie nagród 10 najlepszych uczestników konkursu. Szczegóły zostaną przedstawione wkrótce.

Po I etapie konkursu

Wczoraj o godzinie 21.00 zakończył się I etap XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego MIKROPROFESOR. Jak widać na tablicy wyników, czołowe miejsca zajmują uczniowie reprezentujący województwa podkarpackie i lubuskie, pomiędzy nimi na szczęście dla ogólnopolskiego charakteru zmagań, znajduje się Patryk Bober z województwa małopolskiego. Bardzo wysoko, niemal na górze klasyfikacji plasują się dwie uczennice Joanna Ossowska i Emilia Butkiewicz, które uczęszczają do gimnazjum w Lubsku, a których opiekunem jest pan Artur Rokicki – gratulujemy. Ciekawie będzie wyglądać rywalizacja w II części konkursu, czekamy z niecierpliwością na Wasze prace, one w tym roku wskażą zwycięzcę. Przypominam, że czekamy na nie do 28 marca 2017, nie przegapcie tego terminu!

Zakończył się trzeci test tegorocznej edycji Mikroprofesora.

Zwycięzcy testu nr3.

Dziesięć minut temu zakończył się trzeci test Mikroprofesora. Na 40 pytań odpowiedzi udzieliło 203 uczestników. Wśród nich byli tacy, jak Michał Micun, którzy uzyskali grubo powyżej 30 punktów oraz tacy, którym tym razem szczęście nie dopisało i mimo szczerych chęci i 20% prawdopodobieństwa trafienia na prawidłową odpowiedź… nie uzyskali punktów wcale. Test był wyjątkowo trudny – średnia waszych punktów to 18,0 pkt. więc mniej niż połowa możliwych do uzyskania. Zaczekajcie do rana i sprawdźcie swoje wyniki – jeżeli będzie ponad 18 – wielkie gratulacje. Przed Wami ostatni, najtrudniejszy test, już za dwa tygodnie. Potem czekamy na Wasze prace…

Ufff! Zakończyliśmy drugi test.

Przed chwilą, bez żadnych wypadków po drodze, zakończyliśmy drugi test. Był chyba trudny, bo na 181 podejść średnia poprawnych odpowiedzi wyniosła tylko 8,37 (przypomnę, że maksymalnie można było zdobyć 20 punktów). Nie ma „dwudziestek”, nie ma nawet „siedemnastek”, za to są cztery „szesnastki”, które sprawią poważne przetasowania w górze tabeli. Przy okazji, siedząc sobie na feriach w wygodnym fotelu, pozdrawiam uczniów, którzy już z ferii wrócili do szkoły. Co do pytań „energetycznych” – zawsze szukajcie podpowiedzi na naszej stronie w felietonach, lub na facebooku. Czasem się pojawią w ostatniej chwili i naprowadzą na prawidłowe odpowiedzi. Czekamy więc cierpliwie do północy, lub bardziej rozsądnie do rana żeby zobaczyć wyniki.

Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli odpowiedzieć na pytania zawarte w teście, za dwa tygodnie test nr 3, będzie można zdobyć aż 40 punktów.

Odpowiadacie na pytania Testu Nr1

Witajcie.

egzamDo chwili obecnej czyli do 13.30 na pytania odpowiedziało już 103 uczestników, pierwszym który siadł przy komputerze żeby odpowiedzieć na pytania był Krzysztof Boryczka z Frydku (woj. śląskie) – gratulujemy. Odpowiedź zajęła mu 5 minut i 58 sek. Średnia ocena do tej pory, wystawiona na podstawie Waszych 103 odpowiedzi wynosi 6,61 punktów. Oczywiście szczegółowe wyniki testu pojawią się po północy. Jeszcze jedna informacja – zbliżamy się do 600 uczestników zapisanych w konkursie, fajnie.