Trochę statystyki

Obecnie mamy zarejestrowanych 626 uczestników, którzy potwierdzili swoje uczestnictwo. Inna sprawa, że nie wszyscy z zarejestrowanych biorą udział w konkursie, być może czekają na ostatni test? W pierwszej trzydziestce znalazło się 27 uczniów szkół średnich i 3 gimnazjalistów; Tomek Rajnisz z woj. śląskiego, Adam Rakusiewicz z woj. kujawsko-pomorskiego i Daniel Drzazga reprezentujący również województwo śląskie. Jak do tej pory bardzo dobrze trzyma się czołówka konkursu i właściwie od początku „nie odpuszcza”; Jarek Gil, Karol Lech i Fabian Babicki kontrolują stawkę. W pierwszej trzydziestce mamy 8 przedstawicieli woj. śląskiego, 11 z woj. lubuskiego, 5 z woj. podkarpackiego, 4 z Podlasia oraz po jednym uczestniku z woj. łódzkiego oraz kujawsko-pomorskiego. Pierwsza z przedstawicielek płci pięknej Weronika Soboń obecnie plasuje się na 10 pozycji.

Najwięcej bo aż 294 uczestników wywodzi się z woj. podkarpackiego, 89 z Górnego Śląska, 74 z Małopolski, 65 z woj. łódzkiego, 39 z woj. lubuskiego oraz 25 z Podlasia, ponadto reprezentowane są województwa; kujawsko-pomorskie, lubelskie, pomorskie, dolnośląskie, świętokrzyskie, zachodniopomorskie, warmińsko-mazurskie i wielkopolskie.

Jak już z pewnością zauważyliście, w każdym następnym teście można uzyskać więcej punktów niż w poprzednich razem. 2 marca po raz ostatni spotkacie się z zagadnieniami informatycznymi i muzycznymi, test składający się z 80 pytań będzie trwał 40 minut. W tym również dniu, co powtarzamy jak mantrę, upływa termin oddawania prac II etapu, nie zapominajcie o tym. Życząc wszystkim owocnej nauki albo dobrego, feryjnego wypoczynku, dziękuję za dotychczasowe zainteresowanie.

Instytut Myśli Józefa Tischnera honorowym patronem Mikroprofesora

Miło nam poinformować, że fundacja Instytut Myśli Józefa Tischnera objęła honorowym patronatem nasz konkurs.

logo_imt

Fundacja „Instytut Myśli Józefa Tischnera” stawia sobie za cel ochronę i propagowanie intelektualnego dorobku ks. Józefa Tischnera ze szczególnym uwzględnieniem jego działalności filozoficznej.
Działające przy Instytucie Archiwum zajmuje się gromadzeniem filozoficznej, duszpasterskiej, literackiej oraz publicystycznej spuścizny ks. Tischnera.
Instytut, inspirowany myślą swojego Patrona, prowadzi szereg badań i studiów w dziedzinach bliskich działalności księdza Profesora,  zwłaszcza w filozoficznej refleksji nad doświadczeniem dialogu w życiu publicznym oraz idei solidarności i godności człowieka.

Jest nam bardzo miło, że możemy zaliczyć do grona naszych przyjaciół tak zacną i szanowaną instytucję. Jesteśmy przekonani, że to początek dobrej współpracy. W imieniu społeczności uczniowskiej oraz kapituły Mikroprofesora serdecznie dziękujemy.

Test zakończony.

No i jakoś poszło. Tym razem odpowiadało tylko 109 uczestników (czyżby ferie przeszkodziły?). Średnia poprawnych odpowiedzi wyniosła 21,5 pkt, czyli powyżej 50%.

Odpoczywajcie i zbierajcie siły na ostatni test. Jak zauważyliście z pewnością, w tym systemie każdy następny test, może przynieść zmianę lidera. O drugim etapie już wspominałem – trzeba się pośpieszyć. Dziękuję Wam bardzo za wysiłek, zapraszam 2 marca. Uwaga! Dzisiaj odbyło się spotkanie członków rady programowej kapituły konkursu. Wstępnie ustalono, program finału i wręczenia nagród oraz to, że finał odbędzie się w Oświęcimiu w kwietniu.

W Małopolsce zaczynają się ferie :)

Pozostało mniej niż 3 tygodnie…

brian

40 PYTAŃ!

No to już nie przelewki. Przed Wami piątek i 40 testowych pytań. Czy dotychczasowi liderzy utrzymają swoje pozycje? Wszystko może zmienić piątkowych 25 minut, tyle właśnie otrzymacie czasu na odpowiedzi.

40 pytań to już maraton, czekamy na Was tradycyjnie od 7.00 do 20.00, wyniki natomiast poznamy w dniu następnym, po północy.

Życzymy wszystkim sukcesu, trzymamy za Was kciuki, tutaj może się przydać dobra kondycja. Wszystkiego dobrego.

Czas mija szybko

misiekFerie rozpoczęły się na dobre. Korzystając z błogosławieństwa czasu wolnego, nie zapominajcie o zbliżającym się terminie zamknięcia przyjmowania prac drugiego etapu konkursu czyli o dniu 2.03.2015. Pozostało już mniej niż miesiąc. Osoby marzące o finale, powinny o tym pamiętać w sposób szczególny. Przypominam, że prace można „zawieszać” na youtube lub przysyłać na płytach pocztą tradycyjną, niestety autorzy, których prac nie uda się odczytać z powodu uszkodzenia płyt podczas transportu, stracą szansę na ocenę. Pamiętajcie również o dołączeniu ankiety uczestnika.

Aktualne dane

Zakończyliśmy drugi test. Można było zdobyć 20 punktów. Odpowiedziało na pytania 203 uczestników. Średnia Waszych odpowiedzi wynosi 12,48 pkt. Czyli test nie był trudniejszy niż poprzedni. GRATULUJEMY!

Wyniki oczywiście pojawią się po północy.


Do godz. 13.00 odpowiedziało 60 uczestników. Średnia ich odpowiedzi wynosi 13,95 punktów.

W PIĄTEK – DRUGI TEST!

W piątek 30.01.2015 roku w godzinach 7.00-20.00 będziecie mogli odpowiadać na 20 pytań drugiego testu.

- – – — ooo — – – -

Czas na odpowiedź – 13 minut. W przypadku konieczności odtworzenia plików muzycznych, występujących w niektórych pytaniach, konieczne jest sprawdzenie możliwości przeglądarki internetowej (jak zawsze) i zainstalowanie odpowiednich plugin’ów.

Zakończyliśmy pierwszy test.

Uff. No i po wszystkim. Mam nadzieję, że nie bardzo bolało. Równo o 20.00 zakończył się pierwszy z czterech testów tegorocznej edycji Mikroprofesora.
Do testu przystąpiły 292 osoby, spośród już 500 zarejestrowanych. Przypomnę, że osoba zarejestrowana musi chociaż raz wejść na swoje konto aby pojawić się na liście uczestników (stąd różnica pomiędzy ilością osób zarejestrowanych a ilością uczestników z listy). Z pewnością niektórych z Was dopadły „szalone nuty”. No cóż zdarza się ;-)  Będą się jeszcze nie raz i nie dwa pojawiać w testach, osoba „zaszczycona” pytaniem szalonych nut musi jak zapewne zauważyliście wykazać się bardzo dobrym słuchem, bo „Cicha noc” w wykonaniu kapeli heavy metalowej może nie do końca kojarzyć się nam z oryginałem. Średnia odpowiedzi wszystkich uczestników pierwszego testu to 6,05 poprawnych odpowiedzi przypadających na jednego zdającego, czyli całkiem nieźle. W teście pierwszym, Waszych 10 pytań losowanych było z puli 30, które już oczywiście w dalszych testach się nie pojawią. Wyniki – po północy.

Wiadomość z ostatniej chwili; Darek Pisula wrócił. Trzykrotny tryumfator Mikroprofesora, zarejestrował się kikanaście minut temu i odpowiedział na pytania testowe. Ma niezłe wejście.

JUTRO PIERWSZY TEST!

Przypominamy: jutro czeka na Was pierwszy test.

- – – –  ooo  – – – -

Odpowiadać na 10 pytań możecie od 7.00 – 20.00. Czas trwania testu – 7 minut. Wyniki pojawią się na liście uczestników po północy.