Aktualne dane

Zakończyliśmy drugi test. Można było zdobyć 20 punktów. Odpowiedziało na pytania 203 uczestników. Średnia Waszych odpowiedzi wynosi 12,48 pkt. Czyli test nie był trudniejszy niż poprzedni. GRATULUJEMY!

Wyniki oczywiście pojawią się po północy.


Do godz. 13.00 odpowiedziało 60 uczestników. Średnia ich odpowiedzi wynosi 13,95 punktów.

W PIĄTEK – DRUGI TEST!

W piątek 30.01.2015 roku w godzinach 7.00-20.00 będziecie mogli odpowiadać na 20 pytań drugiego testu.

test

Czas na odpowiedź – 13 minut. W przypadku konieczności odtworzenia plików muzycznych, występujących w niektórych pytaniach, konieczne jest sprawdzenie możliwości przeglądarki internetowej (jak zawsze) i zainstalowanie odpowiednich plugin’ów.

Zakończyliśmy pierwszy test.

Uff. No i po wszystkim. Mam nadzieję, że nie bardzo bolało. Równo o 20.00 zakończył się pierwszy z czterech testów tegorocznej edycji Mikroprofesora.
Do testu przystąpiły 292 osoby, spośród już 500 zarejestrowanych. Przypomnę, że osoba zarejestrowana musi chociaż raz wejść na swoje konto aby pojawić się na liście uczestników (stąd różnica pomiędzy ilością osób zarejestrowanych a ilością uczestników z listy). Z pewnością niektórych z Was dopadły „szalone nuty”. No cóż zdarza się ;-)  Będą się jeszcze nie raz i nie dwa pojawiać w testach, osoba „zaszczycona” pytaniem szalonych nut musi jak zapewne zauważyliście wykazać się bardzo dobrym słuchem, bo „Cicha noc” w wykonaniu kapeli heavy metalowej może nie do końca kojarzyć się nam z oryginałem. Średnia odpowiedzi wszystkich uczestników pierwszego testu to 6,05 poprawnych odpowiedzi przypadających na jednego zdającego, czyli całkiem nieźle. W teście pierwszym, Waszych 10 pytań losowanych było z puli 30, które już oczywiście w dalszych testach się nie pojawią. Wyniki – po północy.

Wiadomość z ostatniej chwili; Darek Pisula wrócił. Trzykrotny tryumfator Mikroprofesora, zarejestrował się kikanaście minut temu i odpowiedział na pytania testowe. Ma niezłe wejście.

JUTRO PIERWSZY TEST!

Przypominamy: jutro czeka na Was pierwszy test.

- – – –  ooo  – – – -

Odpowiadać na 10 pytań możecie od 7.00 – 20.00. Czas trwania testu – 7 minut. Wyniki pojawią się na liście uczestników po północy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy,

znowu pomaga potrzebującym!

W (po)świątecznym nastroju…

Skończyły się czasy beztroskiej, świątecznej sielanki. Trzeba było wrócić do szkoły…
No i bardzo dobrze, ponieważ dzięki temu masowo zaczęły napływać zgłoszenia do Mikroprofesora. Przypominam, że pierwszy test odbędzie się 12 stycznia (poniedziałek) w godzinach od 7.00 do 20.00.  Każdy z Was będzie musiał odpowiedzieć na dziesięć pytań, przy czym niektórzy (choć nie wszyscy) będą musieli zmierzyć się również z pytaniami z dziedziny muzyki i muzykologii (zależy to od losowania), można będzie zdobyć pierwszych 10 punktów, oczywiście rejestracja będzie trwała nadal, ale postarajcie się zadbać o to aby nie zabrakło nikogo. Uczniowie, którzy już uczestniczyli w poprzednich konkursach wiedzą, że w końcowym rozrachunku będzie się liczył każdy punkt.

Rozpoczyna się REJESTRACJA

Od 29 grudnia rozpoczynamy rejestrację uczestników XII Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Mikroprofesor.

regf

Wystarczy wybrać z górnego menu REJESTRACJA aby przenieść się do strony, gdzie będziecie się mogli zarejestrować. Przypominam, że tylko zarejestrowani uczestnicy będą mogli brać udział w konkursie.

Najlepsze życzenia

bnZrodzony na sianie, w półmroku stajenki, śpi w ramionach Marii Jezus malusieńki. Świętą noc złocista gwiazda opromienia. Gromadzą się wokół przyjazne stworzenia. Lulajże Jezuniu snem cichym, szczęśliwym, obdarz nas radością i szczęściem prawdziwym.

*   *   *
Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, pomyślnego i spokojnego Nowego Roku, wszystkim uczestnikom konkursu, sympatykom Towarzystwa Wspierania Inicjatyw Oświatowych oraz pozostałym czytelnikom naszej witryny, życzy redakcja strony.

„…a wszystko zaczyna się od muzyki…”

Od 29 grudnia rozpoczynamy rejestrację uczestników do XII Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego MIKROPROFESOR, a już 12 stycznia – weźmiecie udział w pierwszym teście. Regulamin konkursu „wisi” już w odpowiedniej zakładce, czytajcie i dajcie się ponieść muzyce, bo to właśnie muzyka została wybrana hasłem przewodnim naszego konkursu.

kapela

Spodziewamy się wysypu talentów muzyczno-informatycznych na poziomie nie niższym niż w Voice of Poland. No będzie się działo. Dlaczego właśnie taki temat przewodni? Bo „…wszystko zaczyna się od muzyki…” nie wierzycie? To posłuchajcie księdza profesora Józefa Tischnera.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 

 

Blisko, coraz bliżej…

Nie zapomnieliśmy o Was. Już niedługo, opublikujemy najnowsze informacje dotyczące XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego MIKROPROFESOR. Będzie dużo zmian i do tego rewolucyjnych. Zaglądajcie na stronę – szczegóły już wkrótce.