Drugi test zakończony

Dziękuję wszystkim za udział w drugim teście wiedzy Mikroprofesora. Cieszę się, że zechcieliście wziąć w nim udział mimo dość niesprzyjających okoliczności. Przypominam o 2 etapie konkursu czyli Kreatorze, z pewnością znacząco wpłynie na klasyfikację uczestników. Na górze tabeli spore przetasowania, od dzisiaj dzięki naszemu programiście panu Krzyśkowi, możecie oglądać już całą listę. Przy okazji, facet zrobił i na bieżąco poprawia cały system rejestracji i testów, wielki szacunek.

WYNIKI


Kolejny test przed nami

Witajcie!

Już we wtorek (31.03), spotkamy się z pytaniami testu nr2. Wszystkie zasady pozostają bez zmian. Serdecznie zapraszam w godzinach od 7.00 do 20.00. Wyniki pojawią się  po zakończeniu testu. Pytania mogą się powtarzać. W górnej części tabeli sytuacja jest dość dynamiczna, można spodziewać się pewnych przetasowań, czy Paweł utrzyma pozycję lidera?

Serdecznie zapraszam – uważajcie na siebie – Piotr Zbój Kak

Pandemia koronawirusa – co dalej?

Witajcie.

Doszliśmy do wniosku w gronie osób odpowiedzialnych za realizację konkursu, że pomimo pandemii będziemy dalej realizować część pierwszą i drugą naszego konkursu. Będzie to jakaś odskocznia od tematów dnia codziennego, terminy pozostają bez zmian. Przypominam o drugiej części konkursu, czekamy na Wasze plakaty.

Co do części trzeciej, czyli finału Mikroprofesora, w związku z rozwojem sytuacji, zastrzegamy sobie prawo przełożenia na inny termin lub odwołania finału, którego przeprowadzenie przewidzieliśmy na pierwszy weekend czerwca. Wówczas o końcowej klasyfikacji zadecydują punkty zdobyte w pierwszym i drugim etapie. Oczywiście, gdyby sytuacja zmusiła nas do odwołania finału lub zmiany jego terminu, odpowiednio wcześniej o tym wszystkich poinformujemy.

Uważajcie na siebie – niedługo drugi test. Piotr Zbój Kak

TOP 26

Przedstawiamy pierwszą listę rankingową 26 najlepszych uczestników konkursu (brawo Paweł!). Wkrótce pojawi się cała lista, na razie Ci, którzy uzyskali minimum 28 punktów. To jest naprawdę duży sukces. W związku z RODO, nie możemy publikować pełnych danych, dlatego tym bardziej, dla lepszej identyfikacji proponujemy uzupełnić nazwę szkoły o Miejscowość, bo np. Zespołów Szkół Technicznych jest kraju sporo. Kolejny test 31. marca 2020. Czy Paweł utrzyma pozycję lidera? Trzymamy kciuki za Was wszystkich.

PZK

Jutro pierwszy test.

Jutro w godzinach od 7.00 do 20.00 będzie można rozwiązać test nr1. Serdecznie zapraszam wszystkich zarejestrowanych uczestników, jak i tych, którzy jeszcze tego nie zrobili. Rejestracji dokonujemy w każdej chwili. Tak przy okazji, wszystkie konta nieprawidłowo założone (duble, nieprawidłowy pesel itp.), będą usuwane na bieżąco.

Test składa się z 40 losowo wybranych pytań i czterech odpowiedzi, wśród których kryje się prawidłowa. Niestety ze zrozumiałych względów, nie będzie można wracać do pytania poprzedniego. Do dyspozycji macie 15 minut od chwili rozpoczęcia testu. Wyniki poznacie dopiero po godzinie 20.00 (będą wyświetlone Waszym koncie).

To dla organizatorów jest również spore przeżycie. Po raz pierwszy test będzie przeprowadzony w oparciu o nową aplikację. Tak jak my za Was, tak Wy również trzymajcie kciuki, żeby wszystko się udało.

Jutro start – godzina 7.00.

Spotkania – wydarzenia i autorytety.

Rotmistrz Witold Pilecki

Moi drodzy. Rozpoczęła działalność nowa strona internetowa spoTKANIA. Naszym zamiarem jest przedstawianie na jej kartach postaci, które uważacie za autorytety, z których życiem, twórczością czy działalnością się utożsamiacie, których uważacie za bohaterów swoich czasów. Poeci, muzycy, odkrywcy, wynalazcy, żołnierze tych największych formatów, ale również lokalni bohaterowie jednego dnia, wszyscy Oni powinni znaleźć się w tym naszym małym Panteonie. Do tego chcielibyśmy prezentować myśli, które kształtują rozwój ludzkości, wynalazki, bez których nie można wyobrazić sobie naszego życia i wydarzenia, które zmieniły bieg historii.
Serdecznie zapraszam do współtworzenia spoTKAŃ. Spotkań z ludźmi, filozofią i historią. Przysyłajcie na adres mikroprofesor@gmail.com propozycje osób, wydarzeń, wynalazków czy nurtów filozoficznych, które mają wpływ na Nas samych. My to zamieścimy.

Uwaga! Ruszamy w poniedziałek!

Już od poniedziałku będzie można dokonywać rejestracji do XV Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego im. ks. prof. Józefa Tischnera Mikroprofesor. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na naszej stronie, możecie go również przeglądnąć TUTAJ. Należy wspomnieć o niektórych zmianach:

ETAP I – OMNIBUS

Omnibus zaproponuje Wam cztery testy wiedzy, każdy po 40 pytań, w regulaminie konkursu znajdziecie daty tych testów, pierwszy rozpocznie się 3 marca o godzinie 7.00 a zakończy o godzinie 20.00. W tym czasie będziecie mogli odpowiedzieć na pytania z takich dziedzin jak:

 • informatyka
 • muzyka
 • wiedza o Skandynawii
 • filozofia
 • matematyka
 • historia życia i działalności ks. prof. Józefa Tischnera
 • fizyka
 • historia XX wieku
 • Sporo tego? Owszem, dlatego ta część konkursu nazywa się Omnibus.

ETAP II – CREATOR

Równolegle, nieubłaganie będzie upływał czas dla tych, którzy zechcą nam przysłać prace na II etap konkursu nazwany Creatorem. Tutaj będziecie musieli wykazać się wyobraźnią, zmysłem estetycznym, znajomością komputerowych narzędzi graficznych i zaprojektować plakat pt. spoTKANIA. Z jednej strony trudne, bo nie wiadomo jak to ugryźć, z drugiej jednak strony, wyobraźnia ma tutaj tak szerokie pole do działania, że spodziewamy się arcydzieł, których nie powstydziliby się najlepsi polscy autorzy plakatów z Władysławem Plutą na czele, a pewnie nie jest dla Was tajemnicą, że polska szkoła plakatu jest jedną z najlepszych na świecie.

ETAP III – VICTOR

Wreszcie finał nazwany Victor (łac. zwycięzca). Najlepsi, z najlepszych spotkają się w czerwcu, jak za starych dobrych czasów w Łopusznej, by zmierzyć się z typowo informatycznymi zadaniami praktycznymi. Etap ten wyłoni zwycięzcę, nowego Mikroprofesora, oczywiście nie obędzie się bez nagród, ale oprócz nich, chyba najwspanialszą będzie to, że zjedziemy się wszyscy aby uczestniczyć w spoTKANIU, w dwudziestą rocznicę smierci naszego wielkiego patrona – księdza profesora Józefa Tischnera…

Do zobaczenia więc w Łopusznej, a w poniedziałek zaczynamy się rejestrować.

 

Z najlepszymi życzeniami

Niech magiczna moc Wigilijnego Wieczoru
przyniesie spokój i radość.

A Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.

Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia
oraz Szczęśliwego Nowego Roku życzy:

Zarząd Stowarzyszenia Drogami Tischnera
oraz redaktor strony.

XV Ogólnopolski Konkurs Interdyscyplinarny Mikroprofesor

Drodzy Nauczyciele i uczniowie – sympatycy OKI Mikroprofesor.

Chciałbym poinformować o zbliżającej się XV Jubileuszowej Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego Mikroprofesor. Tak, tak – po dwóch latach przerwy, postanowiliśmy jeszcze raz zaprosić młodzież szkół średnich do udziału w tej imprezie, zwłaszcza, że czerwcu 2020 roku będziemy obchodzić 20 rocznicę śmierci patrona konkursu, nieodżałowanego księdza profesora Józefa Tischnera. Tematem przewodnim rocznicowej edycji konkursu będą, tak ważne dla księdza Józefa spoTKANIA,

liczymy, że tak jak w poprzednich edycjach i tym razem będziemy się mogli spoTKAĆ w gronie przyjaciół, do których zaliczamy wszystkich, którym nieobca jest „filozofia otwartego domu” naszego patrona. Liczymy, że w tym skłóconym świecie zwycięzcami będą śleboda, prawda i przyjaźń a tischnerowskie „piórecko” będzie płynąć wartkim nurtem górskiego potoku, dalej i dalej, aż trafi do serc wszystkich ludzi.

Formuła konkursu niewiele się zmieni, o szczegółach poinformujemy osobno, wraz z nowym regulaminem.

Serdecznie zapraszam wszystkich do współpracy i współorganizacji imprezy, szczególnie tych, którzy wcześniej zetknęli się z naszym konkursem, wspaniałych i bezinteresownych ludzi… spoTKAJMY się raz jeszcze.

Piotr Zbój Kak

Końcowe wyniki XIV Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego Mikroprofesor im. ks. prof. Józefa Tischnera

Przedstawiamy wyniki końcowej klasyfikacji najlepszych 10 uczniów, gratulujemy.

 1. Schab Mateusz – Zespół Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy, opiekun – pani Marzena Kowalczyk – 337 PKT.
 2. Gil Jarosław – Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie, opiekun – pani Renata Puchała – 284,17 PKT.
 3. Palamiotis Piotr – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku, opiekun – pan Artur Rokicki – 277,17 PKT.
 4. Wawrzyńczak Dominik – Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie, opiekun – pani Katarzyna Łapeta – 271 PKT.
 5. Kołodziejek Cezary – Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie, opiekun – pani Katarzyna Łapeta – 270 PKT.
 6. Wasieleski Juliusz – Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów we Włocławku, opiekun – pani Anna Kotwicka – 268,83 PKT.
 7. Ciepiela Paweł – Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie, opiekun – pan Sebastian Ślemp – 253,67 PKT.
 8. Darłak Rafał – Zespół Szkół Agro-Technicznych im. W. Witosa w Ropczycach, opiekun – pan Maciej Matusik – 251,33 PKT.
 9. Bąk Jan – Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy, opiekun – pan Krzysztof Kliś – 251,17 PKT.
 10. Lech Karol – Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie, opiekun – pan Piotr Kraska – 251 PKT.