Wyniki końcowe XV Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego MIKROPROFESOR.

Drodzy uczniowie, uczestnicy XV Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego MIKROPROFESOR.

Z decyzją czekaliśmy długą licząc cały czas na to, że epidemia osłabnie. Niestety coraz większa liczba zakażeń, przy malejącej liczbie wykonywanych dziennie testów oraz sytuacja w szkołach, które w naszej opinii nie są dostatecznie zabezpieczone, zmuszają Nas do podjęcia decyzji o rezygnacji z przeprowadzenia 3 etapu konkursu, przerwania konkursu i ogłoszenia wyników. W związku z tym oficjalnym zwycięzcą XV Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego MIKROPROFESOR, został uczeń, który zdołał zgromadzić do tej pory, największą liczbę punktów czyli Kamil Mazur z Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Wincentego Witosa w Ropczycach (224 pkt.), miejsce drugie zdobyła Jowita Ochrymiuk z Zespołu Szkół w Sokółce (211 pkt.) a miejsce trzecie Dominik Mosoń z Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy (207 pkt.). Serdecznie gratulujemy, z laureatami skontaktujemy się osobno, celem ustalenia sposobu przekazania nagród.

Pozycja Imię Szkoła Miejscowość Test nr 1 Test nr 2 Test nr 3 Test nr 4 II etap SUMA
1. Kamil Zespół Szkół Agro-Technicznych im. W.Witosa w Ropczycach Ropczyce 34 29 29 27 105 224
2. Jowita Zespół Szkół w Sokółce Sokółka 25 33 31 30 92 211
3. Dominik Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy Dębica 28 28 26 31 94 207
4. Paweł Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Sokółce Sokółka 15 20 24 32 104 195
5. Julia Zespół Szkół w Sokółce Sokółka 24 23 28 27 80 182
6. Dawid Zespół Szkół w Sokółce Sokółka 17 28 25 32 63 165
7. Malwina Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku Lubsko 29 34 31 37 27 158
8. Szymon Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych Lubsko 29 22 23 35 45 154
9. Krystian Zespół Szkół Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika Sokółka 26 20   21 80 147
10. Dariusz Zespół Szkół w Sokółce Sokółka 16 18 15 28 62 139


Serdecznie wszystkim dziękujemy – tutaj taka refleksja; ironia losu sprawiła, że SPOTKANIA odbyły się bez spotkań.

Piotr Zbój Kak

Mieliśmy wielkie szczęście poznać pana Henryka i Jego małżonkę.

Czerwiec’2012 – finał Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego im. ks. prof. Józefa Tischnera MIKROPROFESOR. Pan Kazimierz Tischner, nauczyciele i uczestnicy spotkania z gościem nadzwyczajnym, legendą Solidarności – panem Henrykiem Wujcem i jego żoną Ludwiką.

WIELKI, SKROMNY CZŁOWIEK. PRAWDZIWY FILAR PRAWDZIWEJ „SOLIDARNOŚCI”. NIE KIEROWAŁ SIĘ WZGLĘDAMI PRESTIŻOWYMI, CHOĆ BYŁ DORADCĄ PREZYDENTA. POMAGAŁ POTRZEBUJĄCYM BEZINTERESOWNIE. NIE DZIELIŁ LUDZI.

Byli tacy szczęśliwi, a my z nimi…

Historyczne miejsce – bacówka księdza Tischnera, pan Kazimierz pewnie opowiada o pilchu, który wlazł bratu do gumowca…

Henryk Wujec zmarł 15. sierpnia 2020 roku, po długotrwałej chorobie. To bardzo smutne, że tracimy dziś TAKICH LUDZI.

Maria Kramarczyk

Wyniki drugiego etapu.

Witajcie.

Oceniono prace 2 etapu naszego konkursu, wyniki widnieją już na stronie Mikroprofesora. Plakaty oceniało czterech nauczycieli uczących na co dzień grafiki komputerowej i Maciek. Następnie z ich ocen została obliczona wartość średnia zaokrąglona do liczb całkowitych, efekty tego możecie zobaczyć TUTAJ.

Niewykluczone, że jest to wynik końcowy naszego konkursu, o tym czy odbędzie się finał i w jakiej formie zadecyduje początek września.

Gratulując wszystkim uczestnikom, życzymy mile spędzonego wakacyjnego czasu.

PZK

Zakończyliśmy drugi etap konkursu.

Wczoraj zakończyliśmy przyjmowanie prac na konkurs. Przypomnę, że trzeba było stworzyć plakat formatu 800×600 mm i wysłać go w formacie pdf razem z ankietą na adres e-mailowy Mikroprofesora. Tematem plakatu powinna być interpretacja spoTKAŃ ks. prof. Józefa Tischnera. Przypominam o tym, bo po obejrzeniu kilku zrobiło się trochę dziwnie, tak jakby autor nie czytał regulaminu albo poruszał się w czwartym wymiarze i sprawy ziemskie a tym bardziej konkursowe były mu zupełnie obce. W każdym razie nadesłaliście kilkanaście plakatów, teraz trzeba to będzie przede wszystkim przefiltrować i podzielić na te dopuszczone do oceny i te niezgodne z regulaminem konkursu. Wkrótce pojawią się wyniki. wszystkiego dobrego.

Piotr Zbój Kak

Koniec Omnibusa!

Zakończyliśmy Omnibusa, czyli pierwszy etap XV Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego MIKROPROFESOR. Wyniki możecie już zobaczyć na stronie internetowej – powiem tylko tyle – Lubsko w tym roku rozgrywa partię życia, gratulujemy i życzymy następnych sukcesów na następnych 70 lat istnienia szkoły!

Zwycięzcą Omnibusa z wynikiem 131 punktów została Malwina z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku, opiekunem jest pan Artur Rokicki. Przypomnę że do 26 maja czekamy na Wasze plakaty, trochę już przyszło – one zadecydują o miejscach w finale.

Dobrego i owocnego tygodnia – czekamy na wyniki Creatora.

Weź udział w ostatnim – czwartym teście.

Zachęcamy do udziału w czwartym teście wiedzy ogólnej, który rozpocznie się dzisiaj o godzinie siódmej i potrwa jak zwykle do godziny dwudziestej. to już ostatnia okazja, żeby się sprawdzić i zdobyć dodatkowe punkty. Na skrzynkę mikroprofesor@gmail.com dociera coraz więcej plakatów, za które bardzo dziękujemy. Punkty, wynikające z ich oceny będą miały z pewnością duży wpływ na końcową klasyfikację. Gratulujemy autorom różnych, ciekawych pomysłów, jednocześnie podpowiadając pozostałym uczestnikom co zrobić aby znaleźć się w gronie najlepszych – przysłać plakat pt. SPOTKANIA. Życzymy powodzenia.

Ważny komunikat

UWAGA!

Z przyczyn technicznych i organizacyjnych test nr 4, który miał się odbyć dzisiaj tj. 12.05.2020 zostaje przesunięty na 19.05.2020 (wtorek). Za utrudnienia przepraszamy, jednocześnie termin nadsyłania prac drugiego etapu zostaje również przesunięty do 26.05.2020.

W ankietach dołączanych do prac 2 etapu w miejscu przewidzianym na pieczątkę szkoły, można wpisać jej nazwę i adres.

Finał i rozdanie nagród odbędą się nie wcześniej niż we wrześniu bieżącego roku, o czym jeszcze dokładnie poinformujemy (w przypadku rozwoju pandemii, zastrzegamy sobie jednak prawo rezygnacji z finału i wysłania nagród pocztą, wówczas o kolejności miejsc zdecyduje liczba punktów z 1 i 2 etapu konkursu).

Za utrudnienia – przepraszamy.

Wyniki już są na stronie.

Lubsko – rządzi!

Zakończył się trzeci test Mikroprofesora. W czołówce Lubsko, Sokółka, Ropczyce, Oświęcim i Gdańsk. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym sprawdzianie. Serdecznie pozdrawiamy dzielne dziewczyny z pierwszej dwudziestki; Malwinę, Jowitę, Monikę, Gabrielę, dwie Julie i Nikolę – trzymajcie się. Kolejny, ostatni test w maju, przypominam o pracach II etapu.

 

 

Jutro trzeci test.

Już jutro od rana (a ściślej od 7.00) będziecie mogli odpowiadać na pytania testu nr 3. Jak poprzednio, okienko testowe zamknie się o 20.00.

Serdecznie zapraszamy, przypominając jednocześnie o II etapie konkursu. Czekamy na Wasze plakaty.

P O W O D Z E N I A !!!

Z najlepszymi życzeniami.

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy.
Niech ten czas zwycięstwa życia nad śmiercią przysporzy Wam Wiary, Nadziei i Miłości.
Niech Wam Bóg błogosławi. Bądźcie zdrowi.

Wielkanoc’2020.