UWAGA! UTRUDNIENIA NA DRODZE!

wykrzykSzanowni finaliści, opiekunowie, pozostali goście finału OKI Mikroprofesor. W poniedziałek rozpoczęły się prace konserwacyjne na moście piastowskim na Sole, które spowodowały jego czasowe zamknięcie i spore utrudnienia w komunikacji w Oświęcimiu. Bardzo prosimy o uwzględnienie tego w swoich planach przyjazdu, ponieważ czas oczekiwania w korku może być dość długi, sięgający nawet 1 godziny. Sugerujemy wybór takiej trasy (szczególnie goście ze Śląska) abyście Państwo przyjechali do Oświęcimia od strony Pszczyny, Brzeszcz a nie Tychów czy Bierunia. Pozwoli to na znaczne zaoszczędzenie czasu oczekiwania na przejazd.

Program finału i wręczenia nagród

IMG_2640Witam wszystkich bardzo serdecznie. Poniżej przedstawiam program finału i wręczenia nagród, który jest wynikiem rozmów i kompromisów między organizatorami a uczestnikami, opiekunami, zaproszonymi gośćmi honorowymi, możliwościami gospodarzy itd. Jeszcze nie wszyscy z opiekunów finalistów, odpowiedzieli na pytania wysłane im drogą poczty elektronicznej no ale, spróbujemy skontaktować się z nimi zaraz po świętach i wtedy będziemy mieć już jasność co do ich planów w dniu finału i nazajutrz.

PROGRAM FINAŁU:

Termin:      23-24.04.2015

Miejsce:    Powiatowy Zespół nr2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu

23.04.2015 Czwartek:

 1. Godziny wieczorne:
 • przyjazd i zakwaterowanie uczestników finału i opiekunów
 • kolacja (dla przyjezdnych)

24.04.2015 Piątek:

 1. 9.30—śniadanie (dla przyjezdnych)
 2. 10.30—rozpoczęcie finału
 • finaliści rozwiązują zadania w sali nr53 (J. Herbut)
 • opiekunowie zwiedzają szkołę i okolice Osiedla Chemików
 1. 13.00 – wspólny obiad
 2. 14.00—ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i zakończenie XII edycji konkursu (czytelnia)

25.04.2015 Sobota (dla chętnych): 

 1. 6.35 lub 9.15 —wyjazd do Krakowa (Oświęcim dworzec PKP)
 2. 9.15—wycieczka po Krakowie „Śladami księdza Tischnera” lub „Traktem królewskim” do wyboru
 3. ok. 13.00—zakończenie imprezy

W trakcie rozdania nagród przewidziano m.in. Prezentacje prac uczestników.

 

Poznajcie finalistów

Komisja w składzie:

 • Piotr Kak
 • Jadwiga Kak
 • Jacek Herbut
 • Andrzej Matras
 • Tomasz Płonka
 • Maciej Buliński

dokonała oceny prac II etapu XII Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Mikroprofesor. Na tej podstawie oraz po uwzględnieniu punktów zdobytych w I etapie konkursu, wyłoniono 10 finalistów, którzy zmierzą się o tytuł Mikroprofesora – 24 kwietnia 2015 roku w Powiatowym Zespole nr2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa sportowego i Technicznych w Oświęcimiu:

 • Piotr Rajnisz – 359 pkt. – uczeń gimnazjum, woj. śląskie
 • Weronika Soboń – 331,6 pkt. – uczennica szkoły średniej, woj. podkarpackie
 • Dariusz Pisula – 321 pkt. – uczeń szkoły średniej, woj. śląskie
 • Paweł Jacewicz – 316,4 pkt. – uczeń szkoły średniej, woj. podlaskie
 • Jarosław Gil – 306 pkt. – uczeń szkoły średniej, woj. śląskie
 • Maurycy Gast – 278 pkt. – uczeń gimnazjum, woj. pomorskie
 • Damian Bober – 277,8 pkt. – uczeń szkoły średniej, woj. lubuskie
 • Kamil Jasiński – 273,85 pkt. – uczeń szkoły średniej, woj. podkarpackie
 • Fabian Babicki – 253,75 – uczeń szkoły średniej, woj. lubuskie
 • Karol Lech – 247 pkt. – uczeń szkoły średniej, woj. podkarpackie

Serdecznie gratulujemy finalistom i zapraszamy w kwietniu do Oświęcimia.

Chciałbym tutaj koniecznie podziękować również pozostałym uczniom, którzy przygotowali i nadesłali pracę II etapu, dziękuję Wam za Wasz trud, cierpliwość, poświęcony czas i pracę, to było wspaniałe.

No i już…

Testy za nami, ten ostatni niestety najlepiej nie „poszedł” ale może też dlatego, że pytania były najtrudniejsze. Po pierwszym etapie konkursu najlepsze dziesiątka przedstawia się następująco:

 1. Jarosław Gil, szkoła średnia, śląskie – 131,00 pkt.
 2. Dariusz Pisula, szkoła średnia, śląskie – 124,00 pkt.
 3. Piotr Rajnisz, gimnazjum, śląskie – 119,00 pkt.
 4. Paweł Jacewicz, szkoła średnia, podlaskie – 115,40 pkt.
 5. Fabian Babicki, szkoła średnia, lubuskie – 111,75 pkt.
 6. Weronika Soboń, szkoła średnia, podkarpackie – 111,60 pkt.
 7. Dominik Toton, szkoła średnia, podkarpackie – 109,75 pkt.
 8. Damian Bober, szkoła średnia, lubuskie – 108,80 pkt.
 9. Tomasz Wieczorek, szkoła średnia, śląskie – 108,00 pkt.
 10. Kamil Jasiński, szkoła średnia, podkarpackie – 105,85 pkt.

Jak widzicie różnice punktowe są niewielkie, czasem jest to kilka dziesiątych części punktu. Teraz musicie cierpliwie poczekać na wyniki oceny Waszych teledysków. Część przysłała płytki pocztą, a część za pomocą e-mail. Poniżej podajemy listę autorów tych prac, które do nas dotarły. Mając na uwadze „możliwości” naszej poczty, zaczekamy jeszcze kilka dni (do czwartku), a potem przystąpimy do oceny:

 • Kamil Jasiński (e-mail)
 • Fabian Babicki (e-mail)
 • Dariusz Pisula (e-mail)
 • Dominik Zdziarski (e-mail)
 • Damian Bober (e-mail)
 • Paweł Jacewicz (e-mail)
 • Jacek Andrzejewski (e-mail)
 • Daniel Drzazga (e-mail)
 • Maurycy Gast (e-mail)
 • Jarosław Gil (e-mail)
 • Weronika Soboń (e-mail)
 • Weronika Jasek (e-mail)
 • Piotr Rajnisz (e-mail)
 • Karol Lech (poczta)
 • Aleksandra Loryś (poczta)
 • Anna Pińczak (poczta)

Regulamin oferuje za pracę drugiego etapu nawet do 250 punktów, więc jest to na pewno istotny czynnik, który będzie miał wpływ na końcową klasyfikację. Osoby, które wysłały prace pocztą „zwykłą” a nie zostały tutaj wymienione proszę o cierpliwość, w czwartek uzupełnimy i zamkniemy listę.

 

W PONIEDZIAŁEK – OSTATNI TEST!

test

W poniedziałek rozpoczniemy ostatni i największy test Mikroprofesora, składający się aż z 80 pytań, trudnych i wymagających zastanowienia. Wśród nich, oprócz rzecz jasna problemów informatycznych, znajdą się zagadnienia z muzyki i muzykologii. To będzie już ostatnia odsłona pierwszego etapu naszego konkursu. Czekamy również cały czas na Wasze prace etapu drugiego i tutaj odpowiadając na częste pytanie, zadawane w korespondencji, informuję, że klip opublikowany na Youtube może być oczywiście zarejestrowany jako prywatny, pod warunkiem, że udostępnicie nam możliwość jego oglądnięcia i oceny. Przypominam, że właśnie w poniedziałek mija termin nadsyłania na linków z Waszymi pracami na adres mikroprofesor@gmail.com oraz płyt z nagraniem na adres biura TWIO czyli ul. Partyzantów 1 32-600 Oświęcim z dopiskiem Mikroprofesor’2015.

P O W O D Z E N I A.

Trochę statystyki

Obecnie mamy zarejestrowanych 626 uczestników, którzy potwierdzili swoje uczestnictwo. Inna sprawa, że nie wszyscy z zarejestrowanych biorą udział w konkursie, być może czekają na ostatni test? W pierwszej trzydziestce znalazło się 27 uczniów szkół średnich i 3 gimnazjalistów; Piotrek Rajnisz z woj. śląskiego, Adam Rakusiewicz z woj. kujawsko-pomorskiego i Daniel Drzazga reprezentujący również województwo śląskie. Jak do tej pory bardzo dobrze trzyma się czołówka konkursu i właściwie od początku „nie odpuszcza”; Jarek Gil, Karol Lech i Fabian Babicki kontrolują stawkę. W pierwszej trzydziestce mamy 8 przedstawicieli woj. śląskiego, 11 z woj. lubuskiego, 5 z woj. podkarpackiego, 4 z Podlasia oraz po jednym uczestniku z woj. łódzkiego oraz kujawsko-pomorskiego. Pierwsza z przedstawicielek płci pięknej Weronika Soboń obecnie plasuje się na 10 pozycji.

Najwięcej bo aż 294 uczestników wywodzi się z woj. podkarpackiego, 89 z Górnego Śląska, 74 z Małopolski, 65 z woj. łódzkiego, 39 z woj. lubuskiego oraz 25 z Podlasia, ponadto reprezentowane są województwa; kujawsko-pomorskie, lubelskie, pomorskie, dolnośląskie, świętokrzyskie, zachodniopomorskie, warmińsko-mazurskie i wielkopolskie.

Jak już z pewnością zauważyliście, w każdym następnym teście można uzyskać więcej punktów niż w poprzednich razem. 2 marca po raz ostatni spotkacie się z zagadnieniami informatycznymi i muzycznymi, test składający się z 80 pytań będzie trwał 40 minut. W tym również dniu, co powtarzamy jak mantrę, upływa termin oddawania prac II etapu, nie zapominajcie o tym. Życząc wszystkim owocnej nauki albo dobrego, feryjnego wypoczynku, dziękuję za dotychczasowe zainteresowanie.

Instytut Myśli Józefa Tischnera honorowym patronem Mikroprofesora

Miło nam poinformować, że fundacja Instytut Myśli Józefa Tischnera objęła honorowym patronatem nasz konkurs.

logo_imt

Fundacja „Instytut Myśli Józefa Tischnera” stawia sobie za cel ochronę i propagowanie intelektualnego dorobku ks. Józefa Tischnera ze szczególnym uwzględnieniem jego działalności filozoficznej.
Działające przy Instytucie Archiwum zajmuje się gromadzeniem filozoficznej, duszpasterskiej, literackiej oraz publicystycznej spuścizny ks. Tischnera.
Instytut, inspirowany myślą swojego Patrona, prowadzi szereg badań i studiów w dziedzinach bliskich działalności księdza Profesora,  zwłaszcza w filozoficznej refleksji nad doświadczeniem dialogu w życiu publicznym oraz idei solidarności i godności człowieka.

Jest nam bardzo miło, że możemy zaliczyć do grona naszych przyjaciół tak zacną i szanowaną instytucję. Jesteśmy przekonani, że to początek dobrej współpracy. W imieniu społeczności uczniowskiej oraz kapituły Mikroprofesora serdecznie dziękujemy.

Test zakończony.

No i jakoś poszło. Tym razem odpowiadało tylko 109 uczestników (czyżby ferie przeszkodziły?). Średnia poprawnych odpowiedzi wyniosła 21,5 pkt, czyli powyżej 50%.

Odpoczywajcie i zbierajcie siły na ostatni test. Jak zauważyliście z pewnością, w tym systemie każdy następny test, może przynieść zmianę lidera. O drugim etapie już wspominałem – trzeba się pośpieszyć. Dziękuję Wam bardzo za wysiłek, zapraszam 2 marca. Uwaga! Dzisiaj odbyło się spotkanie członków rady programowej kapituły konkursu. Wstępnie ustalono, program finału i wręczenia nagród oraz to, że finał odbędzie się w Oświęcimiu w kwietniu.

W Małopolsce zaczynają się ferie :)

Pozostało mniej niż 3 tygodnie…

brian

40 PYTAŃ!

No to już nie przelewki. Przed Wami piątek i 40 testowych pytań. Czy dotychczasowi liderzy utrzymają swoje pozycje? Wszystko może zmienić piątkowych 25 minut, tyle właśnie otrzymacie czasu na odpowiedzi.

40 pytań to już maraton, czekamy na Was tradycyjnie od 7.00 do 20.00, wyniki natomiast poznamy w dniu następnym, po północy.

Życzymy wszystkim sukcesu, trzymamy za Was kciuki, tutaj może się przydać dobra kondycja. Wszystkiego dobrego.