Serdeczne podziękowania

Korzystając z okazji, po raz kolejny chciałbym w imieniu uczestników wyprawy, Towarzystwa Wspierania Inicjatyw Oświatowych oraz Stowarzyszenia Drogami Tischnera podziękować fundatorowi wspaniałych nagród – pani posłance Róży Thun oraz niezmordowanemu organizatorowi panu Piotrowi Stoleckiemu.

rose

To co robicie Państwo jest dla nas wszystkich bardzo ważne. Serdecznie dziękujemy.

I…po wycieczce

Wrócili z Brukseli. Dzięki panu Zbigniewowi Kazimierowiczowi możemy przedstawić fotorelację z pobytu. Serdecznie zapraszam.

img_0202Kliknij na zdjęcie

Wycieczka do Brukseli

W dniach 9-12 października 2016 roku, laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego Mikroprofesor wraz z opiekunami, a także drużyna z  LO Nr 1 w Nowym Targu (Zyngra), która zdobyła pierwsze miejsce w Debatach Tischnerowskich, udadzą się do Brukseli na spotkanie z historią, kulturą i dniem dzisiejszym Europy, a przede wszystkim z europejskim parlamentaryzmem.

bruksela

W programie m.in:

Niedziela:

 1. Wylot z Krakowa
 2. Zwiedzanie Brukseli
 3. Kolacja z p. Różą Thun – posłanką do Parlamentu Europejskiego

Poniedziałek:

 1. Zwiedzanie Parlamentarium (interaktywne muzeum PE)
 2. Lunch w kantynie Parlamentu Europejskiego
 3. Dalsze zwiedzanie Brukseli

Wtorek:

 1. Wizyta w Parlamencie Europejskim
 2. Prelekcje
 3. Zwiedzanie PE
 4. Uroczysta kolacja

Środa:

 1. Wylot z lotniska Charleroi
 2. Przylot do Krakowa
 3. Pożegnanie

Miło nam poinformować, że do Brukseli oprócz zwycięzcy Mikroprofesora Miłosza Stockiego i jego opiekuna pana Piotra Kraski z Rzeszowa, poleci również zdobywca drugiego miejsca Paweł Jacewicz wraz z opiekunem panem Zbigniewem Kazimierowiczem z Sokółki.
Pozostali laureaci zarówno Mikroprofesora jak i Debat Tischnerowskich wraz z opiekunami, pojadą na wycieczkę do Warszawy.

IMG_5502zaz

Końcowa klasyfikacja finalistów

W piątek tj. 3.06.2016 w Powiatowym Zespole Szkół Nr2 w Oświęcimiu odbył się finał 13 Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego MIKROPROFESOR, na który przybyli wszyscy zakwalifikowani uczestnicy. Zmagania konkursowe nadzorowała komisja, złożona z nauczycieli informatyki w składzie;

 • Jacek Herbut – przewodniczący
 • Beata Maciewicz
 • Maciej Buliński
 • Edmund Żółtowski

Poniżej przedstawiamy końcową klasyfikację uczestników finału:

 1. MIŁOSZ STOCKI – Rzeszów, woj. podkarpackie
 2. Paweł Jacewicz – Sokółka, woj. podlaskie
 3. Dominik Toton – Ropczyce, woj. podkarpackie
 4. Patryk Bober – Brzesko, woj. małopolskie
 5. Jakub Patałuch – Dębica, woj. podkarpackie
 6. Jarosław Gil – Częstochowa, woj. śląskie
 7. Jakub Spodniewski – Szczecin, woj. zachodniopomorskie
 8. Michał Dudka – Warszawa, woj. mazowieckie
 9. Krzysztof Boryczka – Frydek, woj. śląskie
 10. Mateusz Schab – Róża, woj. podkarpackie

Rozdanie nagród odbyło się dzień później w Krakowie, w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. prof. Józefa Tischnera. Zwycięzca wraz z opiekunem otrzymał z rąk pani Róży Thun bilet do Brukseli, uczestnicy uplasowani na dwóch kolejnych miejscach pojadą również na wycieczkę tyle, że do Warszawy, pozostali finaliści otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe.

IMG_5502zaz

Zapraszamy do galerii zdjęć…

MIŁOSZ STOCKI – NOWY MIKROPROFESOR!

Miłosz Stocki – uczeń Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie został nowym Mikroprofesorem,

milosz stockizgromadził najwięcej bo aż 74 punkty, „ograł” o dwa Pawła Jacewicza z Sokółki. Gratulujemy zwycięzcy oraz jego opiekunowi panu Piotrowi Krasce z Rzeszowa. Obaj jadą do Brukseli.

Przedstawiamy sylwetki finalistów (10)

pawel jacewiczPaweł Jacewicz – lat 18. Uczy się w Zespole Szkół w Sokółce. Jego opiekunem jest pan Zbigniew Kazimierowicz. Nasza wisienka na torcie. Mikroprofesor z ubiegłego roku. To właśnie na Pawle spoczywa ciężar obrony tytułu.

200px-POL_województwo_podlaskie_COA.svg

Trzeba pamiętać również, że Paweł pokonał rok temu trzykrotnego laureata konkursu – Darka Pisulę. Reprezentuje województwo podlaskie  i jesteśmy przekonani, że nie przyjeżdża do nas z tak daleka, żeby oddać tytuł w czyjeś ręce bez walki. Po drugim etapie konkursu jest czwarty, do tej pory zgromadził 309 punktów. Interesuje się informatyką i grafiką komputerową. W konkursie bierze udział po raz trzeci.

Przedstawiamy sylwetki finalistów (9)

michal dudkaMichał Dudka – lat 16. Uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych i Licealnych w Warszawie. W konkursie

180px-POL_województwo_mazowieckie_COA.svg

uczestniczy po raz pierwszy. Szkoła Michała miała jednak spore osiągnięcia w ubiegłych latach, gdyż właśnie stamtąd mieliśmy kilku finalistów. Opiekunem Michała jest pani Danuta Jankowska.

broszura

Praca Michała

Reprezentuje województwo mazowieckie, po drugim etapie jest dziesiąty, wszystko jednak przed Michałem, zwłaszcza że jego konikiem są nowe technologie, a o nich właśnie najwięcej będzie w finale.

UWAGA!!! UAKTUALNIONY PROGRAM FINAŁU

Poniżej przedstawiam program finału konkursu i rozdania nagród:

55553.06.2016 (piątek)

Godz. 14.00 (sala 55, sala 54)

 • powitanie gości
 • omówienie regulaminu finału
 • losowanie stanowisk

Ok. godz. 16.00

4.06.2016 (sobota)

Godz. 8.30

 • śniadanie w Biurze Poselskim ul. Pijarska 5 (dojazd z hotelu np. autobusem linii 105 do Galerii Krakowskiej, stamtąd przez pl. Jana Matejki ok. 5 minut)

Godz. 10.00 (WSE ul. Św. Filipa 25)

 • ogłoszenie wyników i rozdanie nagród
 • ok. godz. 12.00 – zakończenie

Przedstawiamy sylwetki finalistów (8)

Mateusz SchabMateusz Schab – lat 18. Mieszkaniec Róży. Uczęszcza do Zespołu Szkół nr4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy. Jego opiekunem jest p. Krzysztof Kliś oraz pani Marzena Kowalczyk.

2000px-POL_województwo_podkarpackie_COA.svg


Będąc mieszkańcem tak aromatycznej miejscowości, chyba trudno myśleć o naukach ścisłych, mimo to – nasz kandydat na Mikroprofesora interesuje się astronomią.

Po drugim etapie zajmuje 6 miejsce, przekroczywszy granicę 300 punktów. Wśród zainteresowań wymienia również łucznictwo, sport chwalebny choć wcale niełatwy.

Mateusz Schab

Praca konkursowa Mateusza

To już ostatni finalista z województwa podkarpackiego. Statystycznie właśnie to województwo ma największe szanse na wywiezienie tytułu Mikroprofesora.
Zobaczymy już za kilka dni…

Przedstawiamy sylwetki finalistów (7)

milosz stockiMiłosz Stocki – lat 18. Uczeń Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie.
Jego opiekunem jest pan Piotr Kraska.

2000px-POL_województwo_podkarpackie_COA.svg

Jak łatwo można się domyślić reprezentuje również województwo podkarpackie.

Na swoich przeciwników w finale spogląda z piątego miejsca, należąc jednocześnie do elitarnego klubu 300, czyli tych, którzy przekroczyli próg trzystu punktów w konkursie.

Umysł wyjątkowo ścisły, ponieważ nasz miły, finalista interesuje się fizyką, informatyką i astronomią, czyli że tak powiem od gwiazd do klawiatury. W konkursie bierze udział po raz drugi i niewykluczone, że na finał przyjedzie w towarzystwie Portugalczyka. Jak widzicie niesamowicie tajemnicza postać, która może spłatać figla faworytom a potem zaszyć się w Lizbonie.