Wszystko jest Energią!

Cześć!

Witajcie w pierwszym sobotnim artykule poświęconym energetyce, rodzajom energii i tak naprawdę wszystkiemu co nas otacza. Ja, Wy, każdy w każdej sekundzie świata jednocześnie jesteśmy emiterami i odbiorcami różnego typu energii. Dzisiaj omówimy sobie podstawowe rodzaje energii które nas otaczają i zrobimy króciutki przegląd przez energetykę na świecie. Zaczynamy!

Czytaj więcej… »

Zakończył się test Nr1

Właśnie przed chwilą i względnie szczęśliwie zakończyliśmy spotkanie z testem nr1.
Odpowiedziało 209 uczestników, uzyskując średnią ocenę 6,46 pkt. Wśród ocen trafiły się „dziesiątki”, było ich osiem.
Wszystkim, którzy mimo problemów wzięli udział w teście, serdecznie gratulujemy. Wszystkich bez wyjątku, zapraszamy do wzięcia udziału w pozostałych testach, a potem w II etapie konkursu. Dołożymy wszelkich starań, żeby sytuacja z dnia wczorajszego, choć przez nas niezawiniona, nie powtórzyła się w przyszłości. Myślę, że wyniki uda się przedstawić wcześniej niż planowano, czyli jeszcze dzisiaj po południu.

Odpowiadacie na pytania Testu Nr1

Witajcie.

egzamDo chwili obecnej czyli do 13.30 na pytania odpowiedziało już 103 uczestników, pierwszym który siadł przy komputerze żeby odpowiedzieć na pytania był Krzysztof Boryczka z Frydku (woj. śląskie) – gratulujemy. Odpowiedź zajęła mu 5 minut i 58 sek. Średnia ocena do tej pory, wystawiona na podstawie Waszych 103 odpowiedzi wynosi 6,61 punktów. Oczywiście szczegółowe wyniki testu pojawią się po północy. Jeszcze jedna informacja – zbliżamy się do 600 uczestników zapisanych w konkursie, fajnie.

Jutro zaczynamy!

start-iconJutro w godzinach 7.00-20.00 będziecie mogli zmierzyć się z pierwszym i najkrótszym testem wiedzy o informatyce, fizyce i energetyce. Odpowiecie na 10 pytań, będziecie mieli na to 6 minut czasu. Niektóre z nich będą w języku angielskim.

Uczestnikom z województw śląskiego, lubelskiego, podkarpackiego, pomorskiego i łódzkiego życzymy miłych i bezpiecznych ferii, mając nadzieję że znajdą czas i „odrobinę Internetu” aby odpowiedzieć na pytania testu.

Zmarł ks. Mieczysław Maliński

malin

„I trzeba umieć cieszyć się słońcem deszczem, wiatrem, jesienią, zimą, latem, wiosną. Trzeba umieć się cieszyć pięknem stwarzanym przez człowieka. A nade wszystko trzeba cieszyć się Jezusem Chrystusem. Bo to jest radość z obecności Boga. On mówi do nas wciąż. W każdym kawałeczku dnia. W każdym kawałeczku rzeczywistości, w której uczestniczymy, w którą jesteśmy zanurzeni”.

Zmarł ks. Mieczysław Maliński. Duchowny i pisarz, publicysta, wieloletni przyjaciel Jana Pawła II. Autor „Zanim powiesz kocham” i wielu innych dobrych słów, które uczą myśleć.

Boże Narodzenie 2016

Rozpoczęła się rejestracja.

Wystarczy kliknąć na napisie REJESTRACJA i wypełnić prosty formularz.

rej

E-mail zwrotny z informacją o zarejestrowaniu, powinien przyjść na Wasze konto pocztowe, podane podczas rejestracji. Po zatwierdzeniu, Wasze imię i nazwisko (pisane mam nadzieję z dużej litery), pojawi się na liście pt. WYNIKI.

Z wizytą w Warszawie

img_4616

Zapraszamy do galerii

2. grudnia 2016 roku, laureaci XIII Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego MIKROPROFESOR oraz uczestnicy Tischnerowskich Debat Młodych, wraz z opiekunami udali się na zaproszenie Róży Thun do Warszawy, by tam po zwiedzeniu biur najważniejszych instytucji europejskich, spotkać się z panią europosłanką. Główny organizator obu imprez Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Oświatowych, było reprezentowane przez panią Marię Kramarczyk, której obszerne fragmenty sprawozdania przedstawiamy poniżej.

Czytaj więcej… »

Za tydzień rusza REJESTRACJA!


Już od przyszłego poniedziałku tj. od 19.12.2016 będziecie się mogli rejestrować, a potem brać udział w XIV Ogólnopolskim Konkursie Interdyscyplinarnym MIKROPROFESOR.

Wszystko o fizyce, energii, źródłach odnawialnych, a przede wszystkim informatyce, podane w 4 odsłonach;

1. 17.01.2017 (test – 10 pytań)

2. 31.01.2017 (test – 20 pytań)

3. 14.02.2017 (test – 40 pytań)

4. 28.02.2017 (test – 80 pytań)

ZAREJESTRUJ SIĘ A POTEM WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE.

Serdeczne podziękowania

Korzystając z okazji, po raz kolejny chciałbym w imieniu uczestników wyprawy, Towarzystwa Wspierania Inicjatyw Oświatowych oraz Stowarzyszenia Drogami Tischnera podziękować fundatorowi wspaniałych nagród – pani posłance Róży Thun oraz niezmordowanemu organizatorowi panu Piotrowi Stoleckiemu.

rose

To co robicie Państwo jest dla nas wszystkich bardzo ważne. Serdecznie dziękujemy.

Kolejny test - 31 stycznia (20 pytań) 7.00-20.00, czas trwania - 10 minut.